آموزش پخت دو نوع پنکیک در منزل

پنکیک تابه‌ای مراکشی یا بغریر

 

مواد لازم برای ۶ نفر

شکر :                                         ۱/۲ قاشق چای‌خوری

شیر:                                           ۱ لیوان دسته‌دار فرانسوی

آرد ساده:                                     ۱ لیوان دسته‌دار فرانسوی

آرد سمولینا:                                 ۱ لیوان دسته‌دار فرانسوی

تخم‌مرغ:                                     ۲ عدد

عسل:                                        ۳/۴ لیوان دسته‌دار فرانسوی

کره:                                          ۶ قاشق غذاخوری

عرق بهار نارنج:                         ۱ قاشق چای‌خوری (اختیاری)

بیکینگ پودر:                              ۲ قاشق چای‌خوری

مخمر خشک فعال:                          ۱/۲ قاشق چای‌خوری

آب گرم:                                   ۱   لیوان دسته‌دار فرانسوی

نمک:                                        ۱ قاشق چای‌خوری

 

پنکیک تابه‌ای مراکشی 611851541

طرز تهیه

مرحله اول
در مرحله طرز تهیه پنکیک مراکشی یا بغریر، باید مخمر را به عمل بیاورید. برای این منظور، مخمر را به همراه آب گرم و شکر در کاسه بریزید. این مواد را هم نزنید. به مدت ۵ دقیقه، آنها را کنار بگذارید. مخمر خود به خود شروع به کف کردن می‌کند.

مرحله دوم
پس از گذشت ۵ دقیقه و کف کردن مخمر، آرد ساده و آرد سمولینا را اضافه کنید. بلافاصله شیر، تخم مرغ، نمک، بیکینگ پودر را به ظرف مخمر اضافه کنید. این مواد را با کمک همزن برقی، ۱ تا ۲ دقیقه هم بزنید. می‌توانید با همزن دستی نیز این کار را انجام دهید؛ اما باید تا زمانی که ترکیب به خمیری یک‌دست و روان تبدیل شود، آن را هم بزنید. پس از اتمام هم‌زدن، بگذارید خمیر به مدت ۳۰ دقیقه در همان ظرف استراحت کند.

مرحله سوم
در مرحله سوم از طرز تهیه پنکیک مراکشی یا بغریر، باید شربت عسلی خوشمزه مخصوص این پنکیک را تهیه کنید. برای این کار، کره، عسل و در صورت دلخواه، عرق بهار نارنج را در ظرفی بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. این مواد باید تا زمانی که کره کاملا آب شده و شربت شروع به جوشیدن کند، روی حرارت باشد. پس از جوشیدن شربت، شربت شما آماده است. می‌توانید آن را از روی حرارت بردارید.

مرحله چهارم
در مرحله آخر، باید خمیر پنکیک را سرخ کنید. برای این کار، از تابه نچسب استفاده کنید. پس از داغ شدن تابه، یک قاشق یا مقداری دلخواه از مواد را بردارید و در تابه بریزید. پس از ۳ یا ۴ دقیقه، خمیر پنکیک مراکشی باید حالتی سفت به خود بگیرد و شروع به حباب زدن کند. در این صورت، پنکیک کاملا پخته شده است. جالب است بدانید که نیازی نیست این پنکیک را برگردانید تا طرف دیگر آن بپزد. با پخت یک طرف آن، طرف دیگر آن هم از طریق حباب‌های روی سطح آن پخته می‌شود.

پنکیک تابه‌ای آماده شده را در دستمال کاغذی قرار دهید تا روغن اضافی آن گرفته شود. تمام مواد را به همین شکل سرخ کنید؛ فقط حواستان باشد که بعد از درست کردن ۴ پنکیک، خمیر را چک کنید. اگر از حالت یک‌دستی و روان بودن خارج شده بود، دوباره آن را با چنگال و به آرامی هم بزنید تا به حالت اول خود برگردد.

مرحله پنجم
پس از آماده شدن همه پنکیک‌ها، آنها را روی هم قرار ندهید. زیرا ممکن است پنکیک‌ها به هم بچسبند. برای سرو، می‌توانید آنها را در ظرف‌های جدا قرار دهید یا تنها کنار هم بگذارید.
در همان موقع که پنکیک‌ها داغ هستند، شربت کره و عسل آماده شده را روی آنها بریزید و میل کنید. نوش جان.
این پنکیک، ۴۵۴ کالری دارد. بنابراین اگر رژیم غذایی خاصی دارید؛ حواستان به این عدد نیز باشد.

پنکیک مراکشی نیز مثل پنکیک اتریشی، پنکیک آمریکایی، پنکیک اسکاتلندی، پنکیک حجیم و پنکیک پفکی جزو پنکیک‌های خانگی و رستورانی پرطرفدار و خوشمزه است.1

پنکیک تابه‌ای مراکشی 98468416841651

 

بانوک (پنکیک اسکاتلندی)

بانوک از اسکاتلند ریشه می گیرد و توسط اولین مهاجران وارد ایالات متحده شد. بانوک را می توان در ماهیتابه های روحی یا فلزی روی آتش پخت یا حتی می توان آن را دور یک سیخ پیچیده و در فاصله ی 20 سانتی متری شلعه نگه داشت تا بپزد. بانوک را با شیره طلائی یا شیره مپل میل می کنند.


مواد لازم برای بانوک (پنکیک اسکاتلندی)

آرد ساده                                120 گرم

بکینگ پودر                          1 قاشق چایخوری

نمک                                  3/4 قاشق سوپخوری

کره بدون نمک                       3 قاشق سوپخوری

آب                                      120 میلی لیتر


طرز تهیه

در یک کاسه ی بزرگ آرد، بکینگ پودر و نمک را مخلوط کنید. قطعات کره را نیز با آن مخلوط کرده تا به شکل یک پوره در بیاید. 120 میلی لیتر آب را به آن افزوده و آرد را هم بزنید تا مرطوب شده و یک خمیر سفت تشکیل شود. در صورت نیاز آب ِ بیشتری بیفزایید.

یک ماهیتابه ی روحی یا نچسب بزرگ را کمی چرب کرده و روی شعله ی ملایم حرارت دهید.

خمیر را روی تخته یا میزی که آرد پاشی شده برگردانید. آن را به چهار بخش مساوی تقسیم کنید. هر قطعه را مسطح کنید تا دایره ای با ضخامت 1 سانتی متر حاصل شود.

دایره ی اول را در ماهیتابه ی داغ قرار داده و بگذارید هر طرف آن 6 تا 7 دقیقه بپزد. آن را به صورت گرم همراه  با کره  سرو کنید و تزئین روی آن را به دلخواه انجام دهید. بقیه ی خمیرهای باقی مانده ی بانوک را نیز به همین شیوه بپزید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping Cart
به بالای صفحه بردن