باترکریم 876453128501

با باترکریم عصرانه ای دلچسب را برای خانوادتان تهیه کنید !

باترکریم شکلاتی رویایی همان چیزی ست که یک کیک و یا کاپ کیک شکلاتی به آن نیاز دارد. این نوع بسیار نرم، خامه‌ای، لطیف، غلیظ، خواستنی و کاملا شکلاتی است. این باترکریم آنقدر خوشمزه است که شاید اصلا به تزئین هم نرسد و ممکن است از ابتدا بخواهید آن را با قاشق بخورید و تمام!

مواد تشکیل دهنده باترکریم شکلاتی چه هستند

کره: کره بخش اصلی این باترکریم را تشکیل می‌دهد. کره یک ماده لطیف کننده در اکثر شیرینی‌ها و دسرهاست و اینجا هم که پایه این کرم را تشکیل می‌دهد.

پودر شکر یا شکر قنادی: ما برای خامه و باترکریم معمولا از پودر شکر استفاده می‌کنیم بخصوص برای باترکریم. شکر پودر شده باعث ایجاد بافتی صاف و لطیف می‌شود بنابراین نمی‌توانید آن را با شکر دانه درشت جایگزین کنید.

پودر کاکائو: اینجا باید کمی وقت بگذارید و یک پودر کاکائوی مرغوب را خریداری کنید.

خامه سنگین: استفاده از خامه باعث لطیف شدن بافت و پف شدن باترکریم می‌شود. شیر به خوبی خامه نخواهد بود بنابراین جایگزینی ندارد. طرز تهیه خامه سنگین را قبلا به شما توضیح داذدیم. این ماده در واقع تلفیقی از خامه سبک صبحانه و کره است.

اسانس وانیل: این ماده به خوبی با طعم کاکائو همراهی می‌کند و باعث ایجاد بویی خوش در باترکریم می‌شود. توصیه می‌کنم از اسانس وانیل مرغوب استفاده کنید نه وانیل شکری.

باترکریم 87453125806

مواد لازم

 

 •     کره ساده:                                    ۱ پیمانه (۲۲۶ گرم)، در دمای اتاق باشد
 •     کره نمکی:                                  ۱/۲ پیمانه (۱۱۳ گرم)، هم دمای محیط
 •     پودر شکر:                                  ۴ پیمانه (۴۸۰ گرم)
 •     پودر کاکائو:                                 ۳/۴ پیمانه (۷۰ گرم)
 •     خامه سنگین:                                ۳ تا ۴ قاشق غذاخوری
 •     اسانس وانیل:                               ۱ و ۱/۲ قاشق چای‌خوری

طرز تهیه:

۱. ابتدا در مورد کره نمکی باید بگویم که برای ۱/۲ پیمانه کره، ۱/۴ قاشق چای‌خوری نمک استفاده کنید. در واقع به جای کره نمکی از کره معمولی به همراه نمک به نسبتی که گفته شده، استفاده کنید.

۲. داخل کاسه همزن برقی یا کاسه‌ای با اندازه مناسب (از جنس استیل یا شیشه باشد، بهتر است) با استفاده از قطعه خمیرگیر (همانند تصویر و در همزن دستی دو میله مارپیچ مخصوص این کار وجود دارد) و روی سرعت متوسط به بالا، کره را آنقدر بزنید تا کمرنگ و پف شود (نزدیک به رنگ سفید). این کار حدود ۵ تا ۸ دقیقه زمان می‌برد. گاهی با استفاده از قاشق سیلیکونی یا اسپاتول یا لیسک، کره‌های جمع شده در لبه کاسه را به سمت پایین برانید.

۳. پودر کاکائو را داخل آن بریزید سپس پودر شکر، ۳ قاشق غذاخوری خامه سنگین و اسانس وانیل را افزوده و روی سرعت پایین با هم مخلوط کنید تا ترکیب شوند. مواد جمع شده در کناره‌های کاسه را به سمت پایین برانید و در صورت نیاز ۱ قاشق غذاخوری دیگر خامه اضافه کنید تا به اندازه دلخواه شما رقیق شود.

۴. برای اینکه لطیف‌تر و پف‌تر شود، در صورت ۳ تا ۴ دقیقه دیگر هم به زدن آن ادامه دهید.

باترکریم 87452315640

نکات مهم

 • این مقدار باترکریم را برای ۲۴ کاپ کیک یا یک کیک دو لایه (بهترین کیک شکلاتی آموزش داده شده) استفاده کرد. اگر باترکریم را خیلی دوست دارید می‌توانید یک و نیم برابر این مقدار را استفاده کنید.
 • اگر بخواهید طعم قهوه را هم در این باترکریم شکلاتی داشته باشید می‌توانید ۱/۲ تا ۱ قاشق چای‌خوری پودر اسپرسو فوری به مواد اضافه کنید. می‌توانید هنگام افزودن پودر کاکائو، این ماده را هم همراهش اضافه کنید یا با پودر کاکائو با هم الک کنید.
 • اگر بخواهید باترکریم شما خیلی بهتر از این باشد می‌توانید آن را در ظرفی دردار ریخته و به مدت ۴ روز در یخچال نگهداری کنید. قبل از استفاده آن را به دمای اتاق برسانید. آن را دوباره با همزن بزنید و در این صورت لطیف‌تر از روز اول خواهد شد.
 • اگر بخواهید می‌توانید این باترکریم را هم همانند خامه قنادی فریز کنید و برای استفاده مجدد، از شب قبل آن را در یخچال بگذارید سپس بگذارید تا به دمای اتاق برسد.
 • کره باید هم دمای محیط باشد یا نزدیک به آن؛ در غیر اینصورت با سایر مواد کاملا مخلوط شده و به خوبی هم زده نمی‌شود و شکل خامه‌ای نخواهد گرفت.
 • به هیچ عنوان کره را گرم یا ذوب نکنید.
 • پودر کاکائو را هم حتما الک کنید بخصوص اگر قطعات گلوله شده در آن باشد.
 • در این دستورالعمل نمی‌توان شکلات ذوب شده را جایگزین پودر کاکائو کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping Cart
به بالای صفحه بردن