دستورپخت نان بروتچن آلمانی

نان بروتچن به نان های بسیار کوچکی گفته می شود که اصالتی آلمانی دارد در نقاط مختلف آلمان با اسم و اشکال مختلف تهیه و عرضه می شود. این نان را برای ساندویچ ها و همچنین برای همبرگر و برای صبحانه نیز استفاده می کنند. این نان دارای لایه رویی برشته و مغزی نرم می باشد که به دلیل سفیده تخم مرغی است که به عنوان رو مال برای این نان استفاده می شود. این نان در زمان پخت عطر غیر قابل توصیفی دارد. امروز تصمیم داریم تا طرز تهیه نان بروتچن آلمانی را به شما آموزش دهیم پس باماهمرا باشید.

 

  • خمیرمایه خشک                 1 قاشق غذاخوری
  • شکر                              2 قاشق چایخوری
  • روغن جامد                      1 قاشق غذاخوری
  • نمک                              1 قاشق چایخوری
  • آرد سفید                           7 پیمانه
  • سفیده تخم مرغ                   3 عدد

برای رومال:

  • سفیده تخم مرغ کوچک           1 عدد
  • شیر                                 1 قاشق غذاخوری

 

اطلاعات مواد مغذی

این نان های زیبا برای تهیه ساندویچ های کوچکی که معمولا در مهمانی ها سرو می شوند عالی هستند. البته می توانید هم کمی بزرگتر چونه بگیرید و به عنوان نان همبرگر از آن  استفاده کنید.

نان بروتچن آلمانی 68547168416878741

طرز تهیه نان بروتچن آلمانی

 

مرحله اول:

خمیر مایه، شکر و 1 و 1/4 پیمانه آب گرم را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید. آن را 10 دقیقه کناری قرار دهید تا روی سطح مخلوط حباب ایجاد شود. این نشان میدهد که خمیرمایه فعال شده است.

مرحله دوم:

سفیده های تخم مرغ را داخل کاسه ای بریزید و با همزن بزنید تا خودش را بگیرد و بافتی مانند خامه پیدا کند (وقتی ظرف را برمی گردانید نریزید). سپس در کاسه دیگری روغن جامد ، نمک و نصف آرد را 2 دقیقه با همزن بزنید تا یکدست شود. حال سفیده های فرم گرفته را به مخلوط آرد اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود.

مرحله سوم:

باقی مانده آرد را به تدریج اضافه کنید و با دست مخلوط کنید تا به شکل خمیر نرمی شود. وقتی خمیر منسجم و از کاسه به راحتی جدا شد آن را روی سطحی آرد پاشی شده قرار دهید. 10 دقیقه خوب ورز دهید و اگر لازم است باز هم کمی آرد اضافه کنید تا به دست نچسبد. در نهایت خمیر باید حالت کشسانی داشته باشد.

مرحله چهارم:

حال خمیر نان بروتچن را به 12 قسمت مساوی تقسیم کنید. هر قسمت را به شکل بیضی در آورده و روی سینی فر چرب شده با فاصله بچینید. روی سینی را با پارچه تمیزی بپوشانید و 1 ساعت در جای نسبتاً گرمی استراحت دهید تا حجم خمیر 2 برابر شود. 10 دقیقه قبل از پایان زمان برآمدن خمیر، فر را با دمای 220 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود.

مرحله پنجم:

یک سینی فر خالی در پایین ترین طبقه فر قرار دهید تا داغ شود. برای رومال، یک عدد سفیده تخم مرغ کوچک را در کاسه کوچکی بریزید و با چنگال بزنید. سپس آن را با یک قاشق شیر مخلوط کنید. پس از استراحت، روی هر نان با چاقو یک برش عمودی یا دو برش به شکل ضربدر بزنید و سفیده تخم مرغ را روی آنها بمالید.

مرحله ششم:

حال یک پیمانه یخ قالبی کف سینی داغ شده بریزید. بلافاصله سینی خمیرها را در طبقه وسط فر قرار دهید و در فر را ببندید. بگذارید حدود 20 دقیقه در فر بماند و روی نانها طلایی شود. در صورت لزوم میتوانید یک دقیقه آخر شعله بالای فر را روشن کنید. اما بیار مراقب باشید و به محض این که روی نان به رنگ دلخواه درآمد سینی را از فر خارج کنید. بگذارید نان بروتچن قبل از مصرف خنک شود.

نان بروتچن آلمانی 697896786385698

نکات کلیدی تهیه نان آلمانی بروتچن:

 • پیش از شروع به کار از تازگی خمیر مایه مطمئن شوید.
 • به زمان های استراحت و پخت نان دقت کنید تا نتیجه کار مورد رضایت تان باشد.
 • سفیده تخم مرغ را درست قبل از گذاشتن خمیر در فر بمالید در غیر این صورت رنگ نان بروتچن به شفافیت ایده آلش نمی رسد.
 • معمولا این نان آلمانی را ساده تهیه می کنند. اما در صورت تمایل می توانید کمی کنجد یا مغز تخمه آفتابگردان هم قبل از پخت روی آن ها بپاشید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping Cart
به بالای صفحه بردن