شیرینی بادامی 8545146584120

طرز تهیه شیرینی بادامی به ساده ترین روش

شیرینی بادامی، یکی از شیرینی هایی است که برای شب عید مورد استفاده قرار می گیرد. این شیرینی را می توان با ساده ترین مواد تهیه نمود. این شیرینی یکی از شیرینی های ساده و خوشمزه و مغز دار محسوب می شود. از آن جا که خمیر این شیرینی با پودر بادام و هل تهیه می شود، بسیار مقوی و در عین حال خوشمزه است. این شیرینی را می توان دو ماه در یک ظرف در دار در یخچال نگه داری کرد. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی بادامی در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم شیرینی بادامی

  • روغن جامد              ۱۳۰ گرم
  • پودر قند   ۱۱۰ گرم
  • پودر هل  نصف قاشق چای خوری
  • پودر بادام ۶۰ گرم
  • آرد           ۳۳۰ گرم
  • خلال پسته               جهت تزیین

شیرینی بادامی 865454542

طرز تهیه شیرینی بادامی

مرحله اول

برای تهیه شیرینی بادامی خوشمزه و مخصوص در ابتدای کار، یک کاسه برداشت و روغن و پودر قند و پودر هل الک کرده را می ریزیم و با همزن برقی می زنیم تا سبک و سفید شود. پودر بادام را به آن اضافه کرده و مخلوط می کنیم.

مرحله دوم

در آخر آرد را دو بار الک می کنیم و اضافه کرده و با نوک انگشتان خمیر را جمع می کنیم. این خمیر را نباید زیاد ورز دهیم وگرنه به روغن می افتد و سفت می شود. خمیر را بین دو کیسه فریزر باز کرده و به ضخامت نیم سانت در می آوریم.

مرحله سوم

سپس آنرا با کاتر دلخواه قالب می زنیم. قالب مرسوم این شیرینی بادامی به شکل اشک است. اگر در حین باز کردن روی خمیر ترک مشاهده کردیم می توان با دست روی خمیر را بکوبیم و سطح آن را صاف می کنیم و وردنه باز می کنیم.

شیرینی بادامی 08456412341564120

مرحله چهارم

در این مرحله فر را از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قبل با دمای ۱۶۰ درجه سانتی گراد در فر برقی یا ۷۵ درجه سانتی گراد در فر گازی روشن می کنیم تا به خوبی گرم شود. سینی فر را برداشته و با کاغذ روغنی کف آن را می پوشانیم.

مرحله پنجم

در این مرحله شیرینی های قالب زده شده را با فاصله در کنار هم روی کاغذ روغنی قرار می دهیم، سپس به مدت ۱۲ تا ۱۵ دقیقه در فر قرار می دهیم تا شیرینی ها بپزد. توجه داشته باشید که این شیرینی نباید در فر تغییر رنگ پیدا کند.

مرحله ششم

بعد از پخت شیرینی بادامی، سینی فر را از فر خارج کرده و می گذاریم تا کامل خنک شود. تقریبا بین ۳ تا ۴ ساعت زمان می برد تا شیرینی خنک شود. بعد از آن، شیرینی ها را جدا کرده و در ظرف در بسته به مدت دو ماه می توانیم نگه داری کنیم.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping Cart
به بالای صفحه بردن