کوکی قلبی 8453215452

طرز تهیه کوکی قلبی قرمز برای جشن ها

آیا تا به حال کوکی قلبی را چشیده اید ؟ این یکی از شیرینی های سنتی و خوشمزه ایرانی است که همراه با چای به عنوان میان وعده و عصرانه سرو می شود. کوکی ها معمولا به صورت مغز دار طبخ می شود که فواید زیادی دارد. یک نوع دیگر کوکی طبخ یم شود که مغز دار نیست و به آن ها کوکی گویند. کوکی قلبی نیز یکی از این نوع است که به شکل قلب است و با استفاده از رنگ خوراکی قرمز، به صورت دو رنگ طبخ می شود. این کوکی ها بسیار خوشمزه و ترد هستند و بافت آن شبیه بیسکوییت است و می توان به عنوان شیرینی یا همراه با چای برای عصرانه طبخ و سرو نمود.

مواد لازم کوکی قلبی

 1. کره به دمای محیط رسیده             نصف پیمانه
 2. شکر               نصف پیمانه
 3. تخم مرغ          ۱ عدد
 4. وانیل یا اسانس توت فرنگی             ۱ قاشق چای خوری
 5. نمک            یک چهارم قاشق چای خوری
 6. بکینگ پودر          نصف قاشق چای خوری
 7. آرد           ۲ پیمانه
 8. رنگ ژله ای غذا            به مقدار لازم

کوکی قلبی 84534550

دستور پخت کوکی قلبی

 1. مرحله اول :

برای تهیه کوکی قلبی خوشمزه در ابتدای کار، کره را به مدت نیم ساعت بیرون از یخچال می گذاریم تا در دمای محیط نرم شود. سپس در یک کاسه می ریزیم. شکر را هم به آن اضافه کرده و با همزن می زنیم تا نرم و کرم رنگ شود و پف کند.

 1. مرحله دوم :

سپس تخم مرغ و وانیل یا اسانس توت فرنگی را به آن اضافه کرده و مجددا با دور کند همزن، هم می زنیم تا یکدست شود. در این مرحله نمک و بکینگ پودر را اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم. سپس آرد را کم کم اضافه می کنیم تا خمیر نرمی بدست آید.

 1. مرحل سوم :

یک سوم از خمیر را بر می داریم و درون یک ظرف دیگر با رنگ ژله ای قرمز یا صورتی ترکیب می کنیم. یک کاغذ روغنی را روی سطح کار قرار می دهیم. سپس خمیر صورتی را چند قسمت کرده و کنار می گذاریم. خمیر کرم را هم چند قسمت می کنیم.

 1. مرحله چهارم :

حالا گلوله ها را در دو رنگ کنار هم می گذاریم فقط نباید زیاد ورز دهیم تا یک رنگ شود. با وردنه آن را صاف میکنیم. بیشتر می خواهیم خمیر سفید با رگه های صورتی داشته باشد. خمیر را به شکل مستطیل در می آوریم.

کوکی قلبی 6854231540

 1. مرحله پنجم :

سپس درون یک سینی پهن می کنیم و حدود نیم ساعت در یخچال استراحت می دهیم. سپس با کاتر قلبی آن را قالب می زنیم. سینی فر را برداشته و کف آن را کاغذ روغنی پهن می کنیم. سپس روی کاغذ روغنی را با کمی روغن چرب می کنیم.

 1. مرحله ششم :

سپس مجددا درون یخچال قرار می دهیم. فر را با دمای ۱۸۰ درجه روشن می کنیم تا حدود ۱۰ دقیقه گرم شود. سپس کوکی ها را درون آن به مدت ۱۰ تا ۱۲ دقیقه با همان دما قرار می دهیم تا تغییر رنگ پیدا کند. سینی فر را از فر خارج کرده و حدود ۵ دقیقه کنار می گذاریم تا خنک شود.

 1. مرحله هفتم :

سپس به آرامی از کاغذ روغنی جدا کرده و درون ظرف مناسب سرو یا ظرف در دار جهت نگهداری در یخچال قرار می دهیم. بافت این کوکی شبیه بیسکوییت است و نیاز نیست زیاد درون فر بماند. تنها زیر آن تغییر رنگ داد کافی است و از فر باید خارج شود.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping Cart
به بالای صفحه بردن