کیک خیس کاراملی 2545646485

طرز تهیه کیک خیس کاراملی برای عصرانه دلچسب

کیک خیس کاراملی یکی از انواع کیک های خوشمزه کافی شاپی است که معمولا برای عصرانه پخته می شود، این کیک با ساده ترین روش و مواد اولیه  در دسترس قابل تهیه است و بر کسی پوشیده نیست که چه طعم دلپذیری را شامل می شود.

مواد لازم در تهیه کیک خیس کاراملی برای عصرانه

  • شکر  1 پیمانه
  • روغن مایع 1 1 پیمانه
  • شیر 1 پیمانه
  • پودر کرم کارامل 1 بسته
  • تخم مرغ 3 عدد
  • وانیل نوک ق غ
  • آرد 1/5 پیمانه
  • بکینگ پودر 1 ق غ

کیک خیس کاراملی  54156456533541

مراحل تهیه کیک خیس کاراملی در خانه

مرحله اول

برای تهیه کیک خیس کاراملی ابتدا فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا به خوبی گرم شود. در ادامه قالب مورد نظرمان را با روغن جداکننده یا کاغذ روغنی به طور کامل پوشش داده و کنار می گذاریم.

مرحله دوم

در این مرحله شکر را به همراه شیر و روغن مایع داخل یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس با همزن به خوبی مخلوط می کنیم تا مواد یکدست شوند. در ادامه پودر کارامل را به کاسه اضافه کرده و یک دقیقه دیگر هم می زنیم.

مرحله سوم

یک پیمانه از این مواد را برای روی کیک کنار می گذاریم. در ادامه تخم مرغ ها را یک به یک به کاسه اضافه کرده و با مواد مخلوط می کنیم تا بافت شان یکدست شود. وانیل را به همراه آخرین تخم مرغ اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله آرد را با بکینگ پودر ترکیب کرده و روی مواد درون کاسه الک می کنیم، سپس با لیسک مواد را به خوبی مخلوط می کنیم تا بافت شان یکدست شود. در ادامه مایه کیک را درون قالب می ریزیم.

مرحله پنجم

حالا قالب را درون فر قرار داده و اجازه می دهیم کیک به مدت ۳۵ تا ۴۵ دقیقه به طور کامل بپزد. پس از گذشت ۳۵ دقیقه کیک را با خلال دندان یا سیخ چوبی تست می کنیم و در صورت که پخته بود، از فر خارج می کنیم.

مرحله ششم

زمانی که کیک هنوز داغ است، آنرا از قالب خارج می کنیم و در ظرف مورد نظرمان قرار می دهیم. در ادامه کیک را مانند برش های پیتزا برش می زینم و سس کارامل را کم کم روی کیک می ریزیم تا به طور کامل به خورد کیک برود.

کیک خیس کاراملی  15665874654354541210

نکات مهم تهیه کیک خانگی

۵

مواد لازم را به سلیقه خود کم و زیاد نکنید. هر کدام از این مواد، تاثیری جز آنچه فکر می‌کنید در بافت محصول دارند. کم کردن شکر می‌تواند پف کیک را کم کند یا استفاده از روغن مایع به جای جامد می‌تواند بافت شیرینی تان را خشک و نامناسب جلوه دهد.

۶

اگر در دستور شیرینی، روغن زیاد به‌کار رفته است لازم نیست سینی فر را چرب کنید و در غیر این‌صورت باید سینی فر را حتماً با پنبه آغشته به روغن چرب کنید.

۷

برای شیرینی پزی بهتر است روغن را روی حرارت ذوب نکنید بلکه آن را با قاشق چوبی آنقدر بزنید تا آب شود. در این شرایط روغن جامد به غلظت ماست درمی آید و همین برای کار، کافی است.

۸

چاشنی‌های مورد نیاز را اگر اول با روغن مخلوط کنید، بهتر به خورد کیک خواهند رفت. معمولا تخم مرغ اول با شکر و روغن مخلوط می‌شود مگر اینکه در دستور غیر از این ذکر شده باشد.

تخم مرغ وقتی زده می‌شود، قدرت نگهداری هوا را در خود دارد. بنابراین باعث می‌شود کیک یا شیرینی شما خوب پف کنــد. به طور معمول، سفیده تخم مرغ است که پس از زدن کف می‌کند و هوا را درون خود نگه می‌دارد، نه زرده.

در پخت کیک و شیرینی از تخم مرغ سردی که توی یخچال بوده استفاده نکنید، بلکه بگذارید در دمای اتاق گرم شود؛ چون در غیر این صورت، مجبورید زمان طولانی تری مخلوط را هم بزنید. چه بهتر که از تازه اش استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping Cart
به بالای صفحه بردن