انواع آرد4854684684684

تفاوت بین آرد نان، آرد کیک و آرد همه منظوره

آیا می دانید تفاوت بین آرد کیک و آرد شیرینی در چیست؟ آرد جزئی اصلی در موادغذایی آشپزخانه ها محسوب می شود که با استفاده از انواع آرد می توانید برای تهیه انواع کیک، شیرینی، پاستا، سس ، پیراشکی، خمیر، نان همچون نان لواش و نان تست در منزل ، قنادی و نانوایی استفاده کنید.

آرد نان، آرد کیک و آرد همه منظوره

آرد کیک، آرد نان، آرد شیرینی پزی و آرد همه منظوره (که همگی از گندم تهیه می شوند) اساساً بر اساس نوع گندمی که از آن تهیه می شود و محتوای پروتئین آنها متفاوت است که شاید جالب ترین و مطمئناً مهم ترین آنها باشد. تفاوت بین آنها، به خصوص در مورد پخت و پز خودش را نشان میدهد.  حتوای پروتئین تعیین می کند که آرد چقدر گلوتن تشکیل می دهد، که به نوبه خود بر کیفیت بافت کالای پخته شده شما تأثیر می گذارد. آردهایی با محتوای پروتئین بالا، گلوتن بیشتری ایجاد می‌کنند (که ساختار قوی و متراکمی را ایجاد می‌کنند)، و آردهایی که محتوای پروتئین کمتری دارند، گلوتن کمتری تشکیل می‌دهند

 

انواع آرد 68746846841

فرق بین آرد نان و آرد کیک

با محتوای پروتئین تقریباً ۱۴ تا ۱۶ درصد، این آرد با گلوتن بالا، ترکیبی از ۹۹٫۸ درصد آرد گندم سخت با مقداری جو مالت برای بهبود فعالیت مخمر، به علاوه ویتامین C یا برومات پتاسیم است که خاصیت ارتجاعی گلوتن را افزایش می‌دهد. به طور خلاصه، آرد مورد علاقه شما برای نان های مخمری است، نان هایی که از مخمر به عنوان ماده خمیر کننده استفاده می کنند.

جایگزی آرد همه منظوره و آرد نان به جای یکدیگر

آیا می توان آرد نان را با آرد همه منظوره جابجا نمود؟ این سوال در دسته پرتکرار ترین سوالات وجود دارد که برای پاسخ به آن باید گفت بله!

برای ۱ فنجان آرد نان، از ۱ فنجان آرد همه منظوره استفاده کنید و بالعکس (توجه داشته باشید که نان ها و خمیر پیتزای تهیه شده با آرد همه منظوره ممکن است کمی کمتر از آردهای تهیه شده با آرد نان جویده شوند، اما نتیجه همچنان خوب خواهد بود). اگر می خواهید از آرد نان به عنوان جایگزینی برای آرد همه منظوره در دستور العمل های خمیر مخمر استفاده کنید که به آرد همه منظوره نیاز دارد، نان ها و شیرینی های شما با استقبال کمی روبرو خواهند شد.

 

انواع آرد 854787487487

 

آرد همه منظوره چیست؟

آرد همه منظوره (یا آرد AP) یک آرد با بافت ریز با محتوای پروتئین تقریبی ۱۰ تا ۱۲ درصد است. این آرد به دو صورت سفید شده (که آردی است که با یک فرآیند شیمیایی سفید می شود) و سفید نشده (آردی است که در واقع سفید شده است، اما با بالا رفتن سن به طور طبیعی سفید می شود) وجود دارد.

فرق بین آرد شیرینی پزی و آرد کیک در چیست؟

در حالی که این دو آرد دقیقاً یکسان نیستند، اما هر دو آردهای نرم با بافت نرم با محتوای پروتئین پایین هستند (آرد شیرینی پزی تقریباً ۹ درصد پروتئین دارد، در حالی که آرد کیک حتی کمتر است، با محتوای پروتئین حدود ۷ تا ۸ درصد). این آردها دارای پروتئین کافی برای ساختار دادن به کیک ها و سایر محصولات پخته شده نرم و لطیف هستند و در عین حال بافت را به طرز دلپذیر و سبکی حفظ می کنند.

  • یکی از اصلی ترین تفاوت ها در میزان پروتئین است.
  • آرد کیک پزی نسبت به آرد قنادی پروتئین کمتری دارد.  حاوی کمترین پروتئین در بین آردها است.
  • آرد مخصوص پخت  کیک دارای پروتئین پنج تا هشت درصد است. آرد شیرینی دارای هشت تا نه درصد پروتئین است. از نظر وجود نشاسته ، آرد کیک نشاسته بیشتری دارد.
  • گرچه بافت هر دو تقریباً یکسان است ، آرد شیرینی با ظاهری برجسته تر به وجود می آید.
  • آرد کیک برای دستور العمل هایی که نسبت آرد قند زیادی دارند ، مناسب است.
  • آرد شیرینی بیشتر برای تهیه شیرینی ، کلوچه ، کیک ، کلوچه و پوسته های پای مورد استفاده قرار می گیرد.
  • در مقایسه با آرد کیک ، آرد شیرینی مایع کمتری جذب می کند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping Cart
به بالای صفحه بردن