خمیر هزارلا 8743534150

 تهیه خمیر هزارلا برای شیرینی های خوشمز شما

خمیر هزارلا خمیری فرانسوی بوده که امروزه در همه جای دنیا از آن برای پخت چندین مدل شیرینی و نان مغزدار و همچنین چند ساندویچ استفاده می شود. خمیر هزارلا برای شیرینی زبان، خمیر هزارلا برای شیرینی ناپلئونی و غیره استفاده می شود و نکاتی دارد که در ادامه بیان شده است.

خمیر هزارلا از خمیر های کاربردی در بحث آشپزی بوده و بهتر است هر کسی طرز تهیه ی آن را بلد باشد. از این خمیر برای تهیه شیرینی ناپلئونی، شیرینی زبان، چند مدل ساندویچ و غیره استفاده می شود. این خمیر طرز تهیه ی ساده ای دارد. به دلیل آرد موجود در خمیر هزارلا، این خمیر دارای ویتامین های گروه B می باشد. همچنین کره ای که در آن استفاده می شود باعث ترد شدن این خمیر می شود. خمیر هزارلا اولین بار در فرانسه تولید شد. نام های دیگر این خمیر هزار لا، خمیر ورقه ای و خمیر پای فرانسوی می باشد.

مواد لازم برای تهیه خمیر هزارلا شیرینی زبان

 • آرد 5 کیلوگرم
 • مایه خمیر 23 گرم
 • شیر 5 پیمانه
 • روغن کمتر از 2 پیمانه
 • نمک کمتر از 2 قاشق سوپ خوری
 • شکر 320 گرم
 • کره 375 گرم
 • تخم مرغ 6 عدد
 • وانیل کمتر از نصف قاشق چایخوری

زمان لازم برای تهیه خمیر هزارلا شیرینی زبان، 1 ساعت و 30 دقیقه میباشد.

خمیر هزارلا 453413241521

دستور پخت خمیر هزارلا برای شیرینی زبان

آماده کردن آرد: آرد را 3 بار الک کرده و در ظرفی می ریزیم.

عمل آوردن خمیر مایه: در ظرفی کمی آب ولرم ریخته و خمیر مایه را اضافه می کنیم. سپس 20 گرم از شکر راریخته و هم می زنیم. خمیر مایه باعث بهتر شدن بافت خمیرهزارلا شیرینی زبان خوشمزه می شود.

استراحت دادن خمیر مایه: کیسه فریزری را روی ظرف خمیر مایه کشیده و دور آن را با یک کش می بندیم. سپس در دمای محیط قرار می دهیم تا خمیر مایه عمل آمده و کمی پف کند. برای این کار به 10 الی 15 دقیقه زمان احتیاج داریم.

آماده کردن مواد خمیر مایه : در ظرفی گود تخم مرغ ها را می شکنیم. این ظرف باید برای ریختن تمام مواد اولیه ی خمیر هزارلا مناسب بوده و مواد در آن به خوبی هم بخورد.

اضافه کردن شکر : آن 300 گرم شکر باقیمانده را در ظرف ریخته و به تخم مرغ ها اضافه می کنیم.

اضافه کردن شیر : شیر را به شکل سرد شده به مواد خمیر هزارلا برای شیرینی اضافه می کنیم.

اضافه کردن وانیل : وانیل را ریخته و بعد از آن میزان گفته شده از نمک را می ریزیم.

خمیر هزارلا 78545343410

اضافه کردن روغن : روغن را اضافه کرده و با همزن دستی مواد خمیر هزارلا برای شیرینی زبان را هم می زنیم. تا حدی که تخم مرغ از لختگی خارج شود مواد را هم می زنیم.

    اضافه کردن خمیر مایه : خمیر مایه ای را که به عمل آمده را به مواد اضافه می کنیم. مجددا مواد خمیر را با هم مخلوط می کنیم.

    اضافه کردن آرد : آرد را طی چند مرحله روی مواد قبلی الک می کنیم. بعد از هربار الک کردن هم می زنیم تا خمیر هزارلا برای شیرینی زبان، گلوله گلوله نشود.

    ورز دادن خمیر : بعد از اینکه خمیر یکدست شد، آن را روی سطح صافی که آردپاشی کرده ایم قرار می دهیم. سپس به اندازه ی 10 دقیقه ورز می دهیم. یک پلاستیک فریزر را باز کرده و روی خمیر قرار می دهیم و به مدت 6 دقیقه در دمای محیط استراحت می دهیم.

    پهن کردن خمیر : خمیر استراحت داده شده را با وردنه باز می کنیم. سپس روی کره کمی آرد می ریزیم و آن را وسط خمیر پهن کرده قرار می دهیم. اطراف خمیر را روی کره برمی گردانیم. کره از ملزومات برای خمیر هزارلا می باشد.

   کشیدن وردنه روی خمیر : خمیری را که میان آن کره قرار داده ایم را روی سطح صاف آرد پاشی شده قرار می دهیم. با وردنه چند بار به آرامی روی خمیر ضربه می زنیم و سپس با وردنه آرام آرام آن را باز می کنیم. خمیر را 3 بار تا کرده و مجددا وردنه می کشیم.

   استراحت دادن خمیر : خمیر را به مدت 10 دقیقه در دمای محیط قرار می دهیم تا استراحت کند. مجددا با وردنه باز کرده و بعد از آن تا می کنیم. سپس دوباره وردنه می کشیم. این کار را 3 بار تکرار می کنیم. دوباره 10 دقیقه استراحت می دهیم. سپس آن قسمت وردنه کشیدن و تا کردن را 3 بار دیگر تکرار می کنیم.

    مرحله نهایی : خمیر را در ظرفی گذاشته و 20 دقیقه در یخچال استراحت می دهیم. خمیر آماده است.

نکات مهم برای تهیه خمیر هزارلا برای شیرینی زبان خوشمزه

 •     از این خمیر به عنوان خمیر هزارلا برای شیرینی دانمارکی نیز استفاده می شود.
 •     برای خمیر هزارلا برای باقلوا نیز از همین خمیر استفاده می شود.
 •     توجه کنید که بعد از آخرین مرحله خمیر را با وردنه باز کرده و استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping Cart
به بالای صفحه بردن