تهیه شیرینی گل مینا خوشمزه و خانگی

شیرینی گل مینا یکی از شیرینی های خشک و بسیار زیبای عید نوروز است که می توانید با رنگ های مختلف آن را تهیه کنید.

شیرینی گل مینا یک شیرینی خشک و بسیار زیبا است که می توانید در رنگ ها مختلف آن را تهیه کنید ، دستور تهیه شیرینی گل مینا بسیار ساده است و در صورتی که بخواهید ظاهر زیباتری به این شیرینی بدهید میتوانید از رنگ های خوراکی برای رنگ آمیزی بخشی از خمیر شیرینی و قرار دادن اندازه های مختلف از شیرینی در رنگهای متفاوت روی هم استفاده کنید. شیرینی گل مینا یکی از شیرینی های عید نوروزی است که به دلیل زیبایی ظاهری که دارد بسیار پرطرفدار است.

شیرینی گل مینا 154841965845418541

 مواد لازم شیرینی گل مینا

کره به دمای محیط رسیده       200 گرم

پودر قند                            100 گرم

پودر کاستارد                       4 قاشق سوپخوری

آرد                                 300 گرم

آرد ذرت                          1 قاشق سوپخوری

زرده تخم مرغ                   1 عدد

بکینگ پودر                        1/2 قاشق چایخوری

وانیل                               1/4 قاشق چایخوری

پوست لیمو ترش رنده شده       1 قاشق چایخوری

 

طرز تهیه شیرینی گل مینا

کره و پودر قند را با همزن برقی بزنید ، وانیل و پوست لیمو را اضافه کرده به هم زدن ادامه دهید تا پف کند و کرم مانند شود.

زرده تخم مرغ را اضافه کرده و در حد این که مواد یکدست شود هم بزنید.  پودر کاستارد را اضافه کرده و با دور کند همزن مخلوط نمایید. موادخشک را الک کرده و کم کم اضافه کرده و با دست مواد را مخلوط کنید تا جایی که خمیر به دست نچسبد.

می توانید یک سوم از خمیر را جدا نموده و با رنگ های مجاز خوراکی رنگی کنید .خمیر ها را به صورت جدا گانه بین دو لایه پلاستیک با وردنه باز کنید. از دو اندازه قالب بزرگ و کوچک استفاده کنید و تمام خمیر را قالب بزنید.

کف سینی فر را کاغذ روغنی بیندازید. اگر از قالب فشاری استفاده می کنید شیرینی ها مستقیما با قالب فشاری داخل سینی بگذارید و سپس با قالب کوچک خمیر های رنگی را قالب زده و وسط شیرینی ها قرار دهید. روی شیرینی ها را میتوانید با پسته یا مرواریدهای خوراکی تزئین کنید.

شیرینی ها را به مدت 10 – 15 دقیقه در طبقه وسط فری که از قبل با دمای 180 درجه سانتیگراد گرم شده است قرار دهید تا بپزند. برای این که بتوانید خمیرها را راحت تر قالب بزنید میتوانید به مدت نیم ساعت در یخچال قرار دهید تا خنک شوند.

 

شیرینی گل مینا 565565468568546

شیرینی گل مینا با پودر بادام

  • مواد لازم شیرینی گل مینا با پودر بادام
  • آرد سفید   ۳۲۰ گرم
  • کره               ۲۰۰ گرم
  • پودر قند     ۸۰ گرم
  • پودربادام               ۱۰۰ گرم
  • زرده تخم مرغ ۲ عدد
  • پودر کاکائو ۱ قاشق سوپخوری
  • زعفران دم کرده به اندازه لازم
  • وانیل              ¼ قاشق چای خوری

طرز تهیه شیرینی گل مینا با پودر بادام

کره را باید از یخچال بیرون بگذارید تا کاملا نرم شده و به دمای اتاق برسد. پودر قند و کره را با درجه تند همزن بزنید تا کاملا پوک و سبک شود. زرده تخم مرغ و وانیل را اضافه کرده و هم بزنید تا مواد کرم رنگ شود. پودر بادام را اضافه کرده و با همزن فقط در حدی که مخلوط شوند ، هم بزنید. آرد الک شده را اضافه کرده و مواد را با دست مخلوط کنید.

خمیر را گرد کنید و در پلاستیک پیچیده ، نیم ساعت در یخچال استراحت بدهید. خمیر را از یخچال خارج کرده کمی ورز دهید و در صورتی که میخواهید خمیر را رنگی کنید مقداری از آن را جدا کرده و با پودر کاکائو یا زعفران رنگی کنید. سطح کار را آرد پاشی کرده و خمیر را به قطر نیم سانتی متر با وردنه پهن کنید و با قالب گل مینا در 3 اندازه بزرگ ، متوسط و کوچک قالب بزنید و روی هم قرار د ید و وسط گل یک عدد خلال پسته با کمی فشار بگذارید.

شیرینی ها را در سینی فر بچینید و به مدت 10 دقیقه در فری که از قبل با دمای 175 درجه سانتیگراد گرم شده است قرار دهید تا بپزد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping Cart
به بالای صفحه بردن