پنکیک رژیمی 46746746746874168741

 طرز تهیه پنکیک رژیمی  در 15 دقیقه

وقتی صحبت از پنکیک به میان می آید کمتر کسی در جمع پیدا می شود که دست رد به آن بزند. اگر به دنبال صبحانه ای متفاوت می خواهید که خیلی سریع حاضر شود ما به شما پنکیک را پیشنهاد می دهیم . پنکیک ها از انواع شیرینی های بسیار خوشمزه ای هستند که خیلی سریع حاضرمی شوند و خبر خوب اینکه حتی این شیرینی برای افرادی که رژیم های غذایی سخت دارند نیز گزینه مناسبی می باشند. شما می توانید آن را هم به عنوان صبحانه و هم عصرانه میل کنید دو عدد از پنکیک های رژیمی می توانید به جای یک واحد میوه و یا یک کف دست نون می توانید در رژیم غذایی خود استفاده کنید. پنکیک رژیمی تفاوتش با دیگر پنکیک ها استفاده از جو دو سر در مواد اولیه آن است. امروز در این مقاله  قصد داریم پنکیک رژیمی بسیار خوشمزه با جو پرک و موز بدون شکر را به شما آموزش دهیم پس با ما همراه باشید.

پنکیک رژیمی 46846846846874678

مواد لازم برای تهیه پنکیک رژیمی

 • جو پرک : ۱ و نیم لیوان
 • شیر کم چرب : ۱ لیوان
 • تخم مرغ : ۱ عدد
 • موز : ۲ عدد
 • بیکینگ پودر : ۱ ق مربا خوری

طرز تهیه پنکیک رژیمی

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

ابتدا جو پرک و شیر و تخم مرغ و موز های حلقه شده را به همراه بیکینگ پودر داخل غذاساز یا میکسر ریخته و اجازه دهید تمام مواد خوب مخلوط شود غلظت مواد پنکیک باید شبیه ماست روان باشد نباید خیلی سفت و نه خیلی آبکی باشد. داخل یک تابه را کمی با قلمو چرب کنید حتما برای تهیه پنکیک از تابه نچسب استفاده کنید تا زحماتتون از دست نره، تابه را روی حرارت قرار دهید تا داغ شود سپس با کمک ملاقه مقداری از مواد پنکیک را در مرکز تابه بریزید و به صورت دورانی دست را حرکت دهید وقتی روی مواد حباب زد نوبت برگرداندن پنکیک است طرف دیگر پنکیک را سرخ کنید.

مرحله آخر

به همین ترتیب تمام مواد را درست کنید و روی یک بشقاب قرار دهید و روی آن را با عسل و موز تزئین کنید به همین راحتی پنکیک رژیمی ما حاضر شد. نوش جان

پنکیک رژیمی 4784684168416846

  طرز تهیه پنکیک رژیمی جوپرک با موز بدون شکر

  مواد لازم :

 • جو پرک ۱ و نیم لیوان
 • شیر کم چرب ۱ لیوان
 • تخم مرغ ۱ عدد
 • موز ۲ عدد
 • بیکینگ پودر ۱ ق مربا خوری

مرحله اول : مخلوط کردن مواد

ابتدا جو پرک و شیر و تخم مرغ و موز های حلقه شده را به همراه بیکینگ پودر داخل غذاساز  ریخته و اجازه دهید تمام مواد خوب مخلوط شود غلظت مواد پنکیک باید شبیه ماست روان باشد نباید خیلی سفت و نه خیلی آبکی باشد.

مرحله دوم : پخت پنکیک رژیمی

داخل یک تابه را کمی با قلمو چرب کنید حتما برای تهیه پنکیک از تابه نچسب استفاده کنید تا زحماتتون از دست نره، تابه را روی حرارت قرار دهید تا داغ شود سپس با کمک ملاقه مقداری از مواد پنکیک را در مرکز تابه بریزید و به صورت دورانی دست را حرکت دهید وقتی روی مواد حباب زد نوبت برگرداندن پنکیک است طرف دیگر پنکیک را سرخ کنید.

مرحله آخر

به همین ترتیب تمام مواد را درست کنید و روی یک بشقاب قرار دهید و روی آن را با عسل و موز تزئین کنید به همین راحتی پنکیک رژیمی ما حاضر شد. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه پنکیک رژیمی

 1. می توانید به مواد پنکیک مقداری دارچین اضافه کنید.
 2. فقط برای بار اول تابه را چرب کنید برای بارهای دیگر نیاز به چرب کردن تابه نیست.
 3. برای مزه و طعم بیشتر می توانید از ۱ ق غذا خوری کره بادام زمینی استفاده کنید.
 4. وقتی پنکیک ها را می پزید روی آن ها یک فویل یا دستمال بگذارید تا خشک نشود و در موقع سرو داغ بماند.
 5. بعد از پخت پنکیک می توانید مقداری کره روی پنکیک ها بگذارید تا کره با دمای پنکیک ذوب شود و به خوردش برود، پنکیک طعم فوق العاده ای پیدا می کند.
 6. اگر طعم و مزه شیر را دوست ندارید می توانید از آب استفاده کنید ولی استفاده از شیر باعث لطافت پنکیک می شود.
 7. اگر حس کردید مایه پنکیک کمی شل است می توانید کمی بیشتر جو پرک استفاده کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping Cart
به بالای صفحه بردن