کیک اپرا 84151015

طرز تهیه کیک اپرا خوشمزه در خانه  

چون کیک اپرا دستورش بسیار سخت و پیچیده هست یک قناد روسی دستور ساده تری از این کیک درست کرد که دقیقا همان مزه کیک اپرا را می دهد .این دسر یک شیرینی فرانسوری کلاسیک هست که برخی از مورخان معتقد هستند یک آشپز آن را در دهه 1890 درست کرده است.

طرز تهیه دسر اپرا شیرینی فرانسوی بیش از هر چیزی کمی زمان گیر هست برای اینکه این دسر چندین لایه دارد ، لایه کیک اسفنجی، کرم کره ای قهوه، گاناش شکلاتی و در آخر هم یک روکش شکلاتی برای این دسر نیاز هست . برای طرز تهیه دسر اوپرا شیرینی فرانسوی شما باید اول یک کیک اسفنجی را بپزید و بگذارید تا کامل خنک شود. سپس به سراغ درست کردن کرم کره ای قهوه می رویم برای تهیه این کرم اول باید یک شربت درست کنید و سپس تخم مرغ را هم بزنید و وقتی رنگش روشن شد شربت را داغ به تخم مرغ اضافه کنید و در این حین هم بزنید گرمای شربت باعث می شود تخم مرغ قوام بیاید و با همین دما میپزد و در آخر کره و قهوه را اضافه می کنیم .

در ادامه طرز تهیه دسر اوپرا شیرینی فرانسوی نیاز به دو نوع گاناش داریم یک گاناش غلیظ خامه ای برای لایه میانی دسر اوپرا و یک گاناش برای روکش دسر نیاز داریم که بعد از اینکه روکش دسر سفت شد می تونید باقی مانده گاناش را گرم کنید و درون یک قیف بریزید و روی دسر برای نوشتن کلمه اوپرا استفاده کنید.

کیک اپرا 874635123015

مواد لازم کیک اپرا

 

 • آرد                             ۱/۴ پیمانه
 • تخم مرغ                        ۶ عدد
 • شک                           ۳/۴ پیمانه
 • وانیل                         ‏۱ قاشق چای خوری
 • بیکینگ پودر                ۱ قاشق غذا خوری
 • آرد بادام                     ۳/۴ پیمانه

مواد لازم

 • کره            ۲ پیمانه
 • شیر عسل      1  پیمانه
 • پودر قهوه فوری۱ قاشق غذا خوری
 • آب ولرم۱ قاشق غذا خوری
 • وانیل‏۱ قاشق چای خوری

مواد لازم گاناش

خامه‏۱/۴ پیمانه

شکلات تلخ۱/۴ پیمانه

مواد لازم

 • آب ولرم۱ قاشق غذا خوری
 • پودر قهوه فوری۲ قاشق غذا خوری
 • سیروپ وانیل۳/۴ پیمانه

کیک اپرا 897456152410

آرد وبکینگ پودر و آرد بادام را با هم مخلوط کنید و سه بار الک کنید و کنار بگذاریدوبعد در کاسه ای تخم مرغ و وانیل و شکر را با همزن بزنید تا سبک و پفکی بشود وبعد کم کم مواد خشک را به مواد تخم مرغی اضافه کنید و آرام با لیسک هم بزنید.

مواد کیک را درون قالب ریخته و درون فر که از قبل بادمای ۱۷۵ درجه گرم کردیم گذاشته به مدت ۱۵ دقیقه تا رویش طلایی شود بعد در آورده میگذاریم تا خنک شود. مرحله دوم درست کردن خامه کره ای : کره نرم شده و وانیل رابا همزن ۸ دقیقه بزنید تا سبک وپفکی شود شیر عسل را در دومرحله به کره اضافه کنید وهم بزنید بعد قهوه را با آب ولرم مخلوط کنید و به خامه کره اضافه کنید و ۶ دقیقه هم بزنید تا یکدست شود روی خامه کره را پوشانده ودر یخچال بگذارید.

مرحله سوم گاناش شکلاتی : خامه را درون قابلمه ریخته وروی گاز باحرارت متوسط گذاشته تا دور خامه حباب زد شکلات تلخ را اضافه کنیدواز حرارت بردارید و یک دقیقه صبر کنید و بعدهم بزنید وکنار بگذارید.

مرحله چهارم شربت قهوه : قهوه فوری راباآب ولرم مخلوط کنیدوبعد با سیروپ وانیل مخلوط کنید وکنار بگذارید.

مرحله مونتاژ کیک اپرا : کیک را به ۵ لایه تقسیم کنید اول نصف گاناش شکلاتی را به اندازه زیر کیک روی سینی کیک زده بعد کیک را روی گاناش گذاشته وبعد با شربت قهوه مرطوب کنید وبعد مقداری خامه کره روی کیک ریخته وصاف کنید و بعد لایه دوم را گذاشته با شربت قهوه مرطوب کنید وبعدمقداری خامه کره بزنید و صاف کنید ولایه سوم کیک را گذاشته با شربت قهوه مرطوب کنید و بقیه گاناش شکلاتی را روی کیک ریخته و صاف کنید و بعد خامه کره بزنید و صاف کنید ولایه چهارم کیک را گذاشته با شربت قهوه مرطوب کنید وبعد خامه کره بزنید و صاف کنید و لایه پنجم و آخرکیک را گذاشته با شربت قهوه مرطوب کنید وبعد خامه کره بزنید و صاف کنید وروی کیک پودر کاکائو الک کنید.

بعد درست کردن کیک چاقو تیزی را درون آب گرم زده وکیک را برش بزنید اگر بلافاصله این کار را نکنید موقع برش کیک متلاشی می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping Cart
به بالای صفحه بردن