نان پستو 6484418741874

نان پستو و طرزتهیه آن در منزل

نان پستو یکی از انواع نان ها می باشد که بسیار ساده و خوشمزه است و با سس پستو تهیه می شود و می توانید این نان خوشمزه را برای صبحانه یا عصرانه یا به همراه غذاهای خود تهیه کنید. اما سس پستو یکی از سس های بسیار پر طرفدار است که برای تهیه این نان باید ابتدا سس پستو را آماده کنیم سپس مواد نان را آماده کنیم یا می توانید زمانی که خمیر ور می آید سس پستو را آماده کنید اما سس پستو یک سس ایتالیایی می باشد که به دلیل مواد استفاده شده در آن به رنگ سبز است خاستگاه این سس در شهر جنوا می باشد اما این سس با دانه کاج بو داده تهیه می شود که در ایران در دسترس همگان نیست پس از ریحان تازه استفاده می شود شما می توانید این نان ساده و خوشمزه را برای یک میان وعده آماده کنید. امروز در  طرز تهیه نان پستو یا نان با سس پستو با ریحان و گردو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما با شید.

نان پستو 6479678

مواد لازم برای تهیه خمیر نان پستو

 • آب ولرم ۱ پیمانه
 • خمیرمایه ۲ ق چای خوری
 • آرد ۳۷۰ گرم
 • روغن زیتون ۱ ق غذا خوری
 • نمک ۱ ق چای خوری
 • سس پستو ۱/۲ پیمانه
 • پنیر پارمزان ۲ ق غذا خوری

مواد لازم برای تهیه سس پستو با ریحان

 • سیر ۱ جبه
 • گردو ۱۰ عدد
 • نمک ۱ پنس
 • برگ ریحان تازه ۱ پیمانه
 • روغن زیتون ۱/۲ پیمانه
 • پنیر پارمزان به مقدار لازم

طرز تهیه نان پستو یا نان با سس پستو

مرحله اول: تهیه خمیر

ابتدا باید خمیرمایه را عمل بیاورید برای این کار داخل یک کاسه آب ولرم که دمای حدود ۴۵ الی ۵۰ درجه را داشته باشد بریزید دمای آب باید به طوری باشد که وقتی دست را داخل آن فرو می بریم گرما را احساس کند ولی نسوزد سپس خمیرمایه را افزوده و برای ۱۰ دقیقه کنار بگذارید تا عمل بیاد و کف کند.

مرحله دوم: استراحت خمیر

در ادامه به خمیرمایه عمل آمده روغن زیتون و نمک را اضافه کنید و کم کم شروع به افزودن آرد کنید تا جایی که خمیر جمع شود سپس به مدت ۱۰ دقیقه خمیر را ورز داده تا نرم و لطیف شود حالا داخل یک کاسه چرب شده به مدت ۱ ساعت استراحت دهید تا حجم آن دو برابر شود.

مرحله سوم: تهیه سس پستو

وقتی خمیر در حال استراحت است باید سس پستو را آماده کنیم سیر را داخل هاون ریخته و با هاون دستی بکوبید برای اینکه عطر سیر بیشتر خارج شود از هاون استفاده می شود می توانید مواد را در غذاساز بریزید سپس گردو را بریزید و بکوبید و در ادامه ریحان تازه را به همراه روغن زیتون و کمی پنیر پارمزان ریخته و هم بزنید تا یک سس غلیظ و یکدست بدست بیاد باید همه مواد داخل هاون کوبیده شوند.

نان پستو5458444343634

مرحله چهارم: افزودن سس پستو به خمیر

بعد از استراحت خمیر حجم آن را بگیرید و روی سطح آردپاشی شده باز کنید به شکل یک مستطیل سپس سس پستو را روی خمیر بزنید و آن را باقلمو خوب پخش کنید اما از لبه ها ۴ سانت فاصله می دهیم و سس را به خمیر بزنید سپس از سمت عرض خمیر را رول کنید و هر دو طرف خمیر را خوب ببندید.

مرحله پنجم: پخت نان پستو

حالا با چاقو از وسط رول یک برش ایجاد کنید و خمیر را بهم ببافید حالا خمیر را مانند دایره یک حلقه کنید و داخل سینی فر که کاغذ روغنی قرار دادید بگذارید تا نیم ساعت استراحت کند سپس روی آن کمی پنیر پارمزان ریخته و در فر گرم شده به مدت ۲۵ دقیقه در دمای ۱۸۰ قرار دهید تا پخته شود نوش جان.

پنینی مرغ با سس پستو یکی از ساندویچ های بسیار خوشمزه ایتالیایی می باشد که طعم بسیار خوبی دارد و با انواع …

نکات کلیدی در تهیه نان پستو
 1. سس پستو با دانه کاج تهیه می شود که به دلیل دسترس نبود از گردو استفاده می شود.
 2. روغن سس را باید کم کم بریزید تا به غلظت برسد.
 3. زیاد به خمیر آرد نزنید شاید کمتر یا بیشتر از مقدار گفته شده آرد مصرف شود.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping Cart
به بالای صفحه بردن