پنکیک مراکشی 45154132121

 طرز تهیه پنکیک مراکشی لذیذ و خوشمزه

پنکیک مراکشی یکی از انواع پنکیک ها خوشمزه و پرطرفدار کشور مراکش است که با رسپی های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه پنکیک مراکشی در ادامه با سایت کالنی همراه باشید. پنکیک یکی از انواع صبحانه های خوشمزه بین المللی است که به دلیل اینکه در تابه های کوچک تهیه می شود.

مواد لازم پنکیک مراکشی

  • آرد ایرمیک (سمولینا)             ۲ پیمانه
  • آرد قنادی                          ۱ لیوان
  • شکر                               ۱ قاشق مرباخوری
  • نمک                               ۱ قاشق چایخوری
  • خمیر مایه                            ۱ قاشق مرباخوری
  • بکینگ پودر                      ۷ گرم
  • آب                                  ۴ لیوان

پنکیک مراکشی 543212315410

طرز تهیه پنکیک مراکشی

مرحله اول

برای تهیه پنکیک مراکشی خوشمزه ابتدا یک لیوان مناسب انتخاب می کنیم، سپس خمیر مایه را به همراه ۲ قاشق غذاخوری آب ولرم درون لیوان می ریزیم و مخلوط می کنیم، سپس یک نعلبکی روی لیوان قرار می دهیم.

مرحله دوم

حالا اجازه می دهیم خمیر مایه به مدت ۱۰ دقیقه استراحت کند تا به عمل بیاید. در ادامه یک کاسه بزرگ و جادار انتخاب می کنیم، سپس آرد ایرمیک را درون کاسه اضافه می کنیم و آرد قنادی را درون الک می ریزیم.

مرحله سوم

در این مرحله آرد را درون کاسه الک می کنیم و نمک را به همراه شکر و بکینگ پودر به مخلوط آرد ایرمیک و آرد قنادی اضافه می کنیم، سپس خوب مخلوط می کنیم تا مواد با هم ترکیب و یکدست شود.

پنکیک مراکشی 087865413521

مرحله چهارم

حالا آب را کم کم در چند مرحله به مخلوط آرد اضافه می کنیم و تند تند مخلوط می کنیم تا مواد با هم ترکیب و یکدست شود. در ادامه خمیر مایه عمل آمده را درون مایه پنکیک می ریزیم و مجددا مخلوط می کنیم.

مرحله پنجم

در این مرحله اجازه می دهیم مایه پنکیک به مدت ۱۵ دقیقه استراحت کند. در ادامه پس از گذشت این زمان مایه پنکیک را درون بلندر می ریزیم و به مدت ۲ تا ۳ دقیقه مخلوط می کنیم تا مواد به غلظت مورد نظرمان برسد.

مرحله ششم

حالا یک تابه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم تابه به طور کامل گرم شود. در ادامه یک ملاقه از مایه پنکیک بر می داریم و درون تابه می ریزیم، سپس اجازه می دهیم سطح پنکیک حباب ایجاد شود.

مرحله هفتم

در نهایت وقتی سطح پنکیک کاملا اسفنجی و حفره حفره ای شد آن را بر می داریم و روی یک پارچه تمیز قرار می دهیم تا کاملا خنک شود. در آخر این پنکیک خوشمزه را به همراه مواد مورد نظرمان سرو می کنیم. نوش جان.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping Cart
به بالای صفحه بردن