کیک لیمو ترش 0234657684312

طرز تهیه کیک لیمو ترش خانگی با ساده ترین روش

کیک لیمو ترش یکی از کیک های فوق العاده لذیذ در خانه است که هرساله بر سر سفره های خانواده های ایرانی در میهمانی و دورهمی قرار میگیرد. شاید ابتدا تصور کنید که این کیک لذیذ نبوده و طعمی دلچسب را شامل نمی شود ، در حالی که چنین نیست و این کیک از جمله کیک های فوق العاده لذیذ به شمار می رود.

مواد لازم برای تهیه کیک لیمو ترش

 • تخم مرغ ۴ عدد
 • آب لیمو ترش تازه ۴ قاشق غذاخوری
 • زست پوست لیمو ۲ قاشق غذاخوری
 • شکر ۱ پیمانه
 • شیر ۱ پیمانه
 • آرد۲ پیمانه
 • وانیل ۱ قاشق چایخوری
 • وانیل ۱ قاشق چایخوری
 • بکینگ پودر ۱ قاشق چایخوری
 • روغن مایع ۱ پیمانه

کیک لیمو ترش 0257496878431

مراحل تهیه کیک لیمو ترش

مرحله اول

برای تهیه کیک لیمو ترش خوشمزه ابتدا از ۳۰ دقیقه قبل تمام مواد یخچالی را از یخچال خارج می کنیم، سپس در فضای آشپز خانه قرار می دهیم و اجازه می دهیم مواد با دمای محیط کاملا هماهنگ شوند.

مرحله دوم

حالا پوست لیمو ترش تازه را با دندانه های ریز رنده، رنده می کنیم تا زست لیمو ترش درست شود، سپس آب لیمو ترش تازه را می گیریم. در ادامه درون یک کاسه مناسب تخم مرغ را به همراه شکر و وانیل اضافه می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله تخم مرغ را با دور تند همزن برقی به مدت ۷ دقیقه مخلوط می کنیم تا سفید و کش دار شود. در ادامه شیر را به همراه روغن مایع، آب لیمو ترش و زست لیمو ترش به مخلوط تخم مرغ اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

حالا مواد را در حد مخلوط شدن با همزن برقی مخلوط می کنیم. در ادامه درون یک کاسه مناسب آرد را به همراه بکینگ پودر اضافه می کنیم، سپس مخلوط می کنیم و ۳ مرتبه الک می کنیم و طی ۳ مرحله به مخلوط تخم مرغ اضافه می کنیم.

کیک لیمو ترش 056466520

مرحله پنجم

در این مرحله مایه کیک را به صورت دورانی و چرخشی به یک سو مخلوط می کنیم. در ادامه فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم، سپس اجازه می دهیم فر کاملا گرم شود. در ادامه یک قالب مناسب انتخاب می کنیم.

مرحله ششم

حالا درون قالب کیک را با مقداری روغن مایع چرب می کنیم، سپس آرد پاشی می کنیم و قالب را بر می گردانیم تا آرد اضافی درون قالب خارج شود. در ادامه مایه کیک را درون قالب می ریزیم و قالب را چند بار محکم روی سطح کار می کوبیم.

مرحله هفتم

در این مرحله یک سیخ چوبی را درون مایه کیک می چرخانیم تا حباب های درون مایه کیک از بین برود. در ادامه قالب کیک را طبقه وسط فر قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم کیک به مدت ۴۵ دقیقه درون فر بماند تا بپزد.

مرحله هشتم

توجه داشته باشید ۳۰ دقیقه اول پخت کیک به هیچ عنوان درب فر را باز نکنید به دلیل که پف کیک می خوابد و حفره ای می شود. در ادامه پس از گذشت ۴۵ دقیقه کیک را به خلال دندان یا سیخ چوبی تست می کنیم.

مرحله نهم

در نهایت در صورت پخته بودن کیک آن را از فر خارج می کنیم، سپس اجازه می دهیم به طور کامل خنک شود. در ادامه کیک را درون ظرف مورد نظرمان قرار می دهیم، سپس به اندازه و فرم دلخواه برش می زنیم.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping Cart
به بالای صفحه بردن